ספרד

ספרד היא חברה חשובה באיחוד האירופי, בעלת השפעה רבה על המדיניות של האיחוד, וכן השפעה רבה באזור הים התיכון. זוהי אחת הכלכלות הגדולות ביותר באירופה, והיא משתתפת במטרה לשמירה על השלום במזרח התיכון. 

היחסים בין ישראל וספרד חזקים, ואף בשנים האחרונות, אנשים מהדרג הבכיר בספרד, כגון ראש ממשלת ספרד חוזה מריה אזנר (PM José María Aznar), קראו לחיזוק היחסים בין אירופה וישראל. לכן, משרד החוץ הספרדי הקים את ה-Casa Sefarad-Israel, ארגון המוקדש למלחמה באנטישמיות, קידום הבנה עמוקה יותר של התרבות היהודית ויהדות ספרד ועידוד יחסי ישראל-ספרד. לאחרונה, ממשלת ספרד העבירה חוק לפיו צאצאים ספרדים ממוצא יהודי רשאים להירשם לקבלת אזרחות ספרדית. מהלכים אלה מעידים על הקשרים העמוקים בין ישראל וספרד.

היקף המסחר בין ישראל וספרד הסתכם בכ-2.6 מיליארד דולר בשנת-2019. לשתי המדינות יש אינטרס משותף בחיזוק יחסי המסחר ובעידוד עסקים ומשקיעים להשקיע בשתי הכלכלות.

העבודה המתמשכת של אלנט, תורמת רבות לחיזוק היחסים בין ישראל וספרד. למרות שטרם נפתח משרד של אלנט בספרד, הפעילויות שלנו כוללות קשת פוליטית רחבה של מקבלי החלטות בספרד. בשנים האחרונות, השתתפו במשלחות של אלנט לישראל, יותר ממאה בכירים מהפוליטיקה הספרדית.

אלנט בספרד

דוא"ל: info@elnetwork.eu